Flört Şiddeti

Son yıllarda adını duymaya başladığımız flört şiddetini yeterince tanımamak ,kendimizi bundan korumayı zorlaştırıyor. Yardıma ihtiyaç duyan her yaşta kadınlara , AKDAM; hukuki ve psikolojik danışmanlık sağlamaktadır. Flört şiddeti ile ilgili bilgi paylaştığı , buraya tıklayarak okuyabileceğiniz yazı için İndigo Dergisi’ne teşekkürler.

Kadınların Seçme ve Seçilme Günü- 5 Aralık 2016

Bir kız çocuğu Kadınların Seçme ve Seçilme Günü^nü kutlamak için farklı bir etkinlik yapılmasını ister. Annesiyle konuşur, okul İdaresi ile görüşür, ortak bir planlama sonucunda Çukurova Belediyesi öneriye sıcak bakar. Melek Zühre İkikardeş’ten çıkan bu düşünce Çukurova Belediyesi Meclis Salonunda vücut bulur. Başkan bu vesileyle yaptığı konuşmada Bu yeni Meclis’in “Demokrasi Meclisi ” adını alacağını […]

Şiddetle mücadele haftası söyleşimiz

Kadına yönelik Şiddetle Mücadele anma haftasında son etkinliğimiz Yardımcı Doçent Doktor Esengül Ayyıldız’ın konuşmacı olduğu “Kamusal Alan, İletişim Ortamı ve Medya’ya feminist Bakış” başlıklı söyleşiyi Kent Konseyi salonunda gerçekleştirdik. Sayın Ayyıldız’a teşekkür plaketimizi Muhal İkikardeş sundu.